Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?


Darbo pokalbis yra labai svarbus aspektas gaunant darbą, nes darbdavys pokalbio metu gali Jus pamatyti, įvertinti Jūsų kalbos manierą, gyvai pabendrauti ir susidaryti pirmą įspūdį apie tai koks Jūs esate žmogus. Jei jau esate pakviestas, tai jau šį tą rodo. Be to, kai kurios įstaigos dar prieš kviesdamos kandidtą pasikalbėti, atlieka telefoninius interviu arba prašo užpildyti klausimynus, jei toks atvejis pasitaikė Jums, tada galima sakyti, kad tikrai viena koja esate naujoje darbo vietoje.

 

Turbūt, nereikia sakyti, kad prieš darbo pokalbį reikia padėti jaudulį į šoną ir stengtis neparodyti, kad jaudinatės, atminkite jog dirbsite su naujais žmonėmis tad reikėtų neišsiduoti, net jei nejaukiai jaučiatės naujoje aplinkoje. Psichologinis nusiteikimas iš ties svarbus aspektas. Prisiminkite, kad kai būsite pakviesti į pokalbį iš pradžių Jums bus duotą laiko atsisėsti ir nusiraminti, o darbdavys pasirodys tik už kelių minučių. Išnaudokite šį laiką kuo produktyviau, giliai kvėpuokite, stenkitės galvoti apie gerus dalykus, mintimis motyvuokite save jog tikrai esate pats geriausias kandidatas ir tikrai gausite darbo vietą.

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų, kuriuos užduoda darbdaviai yra – „Ką žinote apie mūsų įmonę?“. Pasidomėkite įmonės veikla, ar ji tarptautinė, kiek filialų turi Lietuvoje. Paanalizuokite keletą produktų ar paslaugų, kurias siūlo įmonė, nepamirškite pokalbio metu jų išskirti, kaip tų kuriuos tikrai rinktumėtės iš rinkoje esančios gausos, argumentuokite kodėl.

Kaip apsirengti? Egzistuoja elementarios etiketo taisyklės, kurių nesilaikymas būdingas jaunimui. Pavyzdžiui: kalbėtis su darbdaviu dėvint kepurę tikrai nerekomenduojama. Taip pat marškinėliai, kuriuos gavote dovanų pirkdami alų neturėtų būti dėvimi pokalbio metu. Geriausia, visų pirma pasidomėti kaip toje įmonėje yra rengiamasi, nueiti ten ir apžiūrėti darbuotojų aprangą ir einant į pokalbį stengtis apsirengti panašiai. Nebūtina eiti į darbo pokalbį su kostiumu, bet marškiniai ir kelnės ar sijonas iki kelių, bei, savaime suprantama, švarūs batai gali būti vienas iš raktų į Jūsų sėkmę. Jei tai rūbų parduotuvė, ar specializuota kažkokios tai subkultūros poreikių tenkinimo įstaiga, būtų labai gerai jei mėgintumėte rengtis konkrečiu aprangos stiliumi. Nepamirškite paslėpti savo tatuiruočių, ar kitų kūno puošybos elementų, darbdavys gali būti labai konservatyvus ir susidaryti neigiamą įspūdį. Svarbu paminėti ir tai, kad darbo vietą gauna ne pats gražiausias, o pats geriausias, tad makiažo perteklius tikrai nebus pliusas, geriausiai tiks dieninis makiažas. Taip kaip dažotės kasdiena juk ir eisite į darbovietę, tad „neperspauskite“. Dar vienas svarbus aspektas yra kūno kvapas, jei turite žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, pasistenkite, kurį laiką, iki pokalbio nerūkyti, na ir, savaime suprantama, nebūkite išgėrę. Nepamirškite pasikvėpinti savo kasdieniais kvepalais – gaivus aromatas sklindantis nuo Jūsų tikrai bus pliusas.

Kad ir kaip gerai pasiruošę pokalbiui būsite ir, kad ir kokį gerą pirmą įspūdį suteiksite darbdaviui, atminkite, kad tai tik pusė bilieto į norimą darbo vietą. Geros žinios ir gebėjimai, bei panašaus darbo patirtis visada yra svarbūs, tad to niekada nepamirškite paminėti. Darbo pokalbio metu visada bus užduodama daug klausimų, tad pasistenkite, kad jums nedžiūtų burna ir turėkite vandens. Taip pat galite pamėginti simuliuoti darbo pokalbį su draugu, dieną prieš. Pasitikėjimas savimi ir tokie  žodžiai kaip: galiu, bus padaryta, man pavyks, visada geriau skamba už: pabandysiu, gal būt, stengsiuosi, tad venkite nekonkretumo ir stenkitės, kad kai kalbėsite atrodytumėte pats tinkamiausias kandidatas, o pats tikėkite, kad toks ir esate.