9 Patarimai ieškantiems darbo

9 Patarimai ieškantiems darbo


  1. Darbo pokalbiui apsirenkite taip, kad padarytumėte kuo geresnį įspūdį potencialiam darbdaviui.
  2. Pritaikykite savo CV (gyvenimo aprašymą) darbui, į kurį kandidatuojate. Pašalinkite iš savo CV (gyvenimo aprašymo) vietas, mažai susijusias su darbo vieta, į kurią pretenduojate.
  3. Pats patikimiausias būdas rasti darbą – nustoti skųstis, pakelti užpakalį nuo sofos  ir eiti belstis į kiekvienas duris su savo CV (gyvenimo aprašymu) rankose. Kitaip sakant, palikti  komforto zoną ir paskelbti karą savo bedarbystei! Jeigu nerasite darbo pirmą, antrą, trečią, rasite aštuntą, gal trisdešimtą dieną, bet tikrai rasite. Galvokite taip: kiekvieną dieną, kai nerandu darbo, aš tik priartėju prie tos dienos, kada jį rasiu.
  4. Jūsų darbo paieška turėtų trukti pilną darbo dieną. Juk tai irgi darbas, tai kodėl turėtumėte tam skirti tik keletą valandų per dieną. Nusiteikite, lyg  Jūs būtumėte įdarbinę save pardavimų agentu, ir produktas, kurį Jūs parduodate, esate JŪS!
  5. Protingai elkitės viešojoje erdvėje – internete. Galvokite, kokiomis mintimis, video, nuotraukomis, juokeliais dalinatės su draugais. Aštuoni iš dešimties darbdavių apie potencialų darbuotoją informacijos ieško google, facebook, google+, twitter ir t.t. pagalba.
  6. Pradėkite verslą, susikurkite darbo vietą patys. Tai nėra taip baisu, kaip atrodo. Daugelis žmonių, kurie susikuria darbo vietas patys, papildomai dirba ir kitą darbą, kuris leidžia jiems sumokėti mokesčius ir patenkinti savo minimalius poreikius, kol sukurtas nedidelis verslas įsibėgės ir bus galima atsidėti tik jam.
  7. Kreipkitės į įdarbinimo agentūras. Sakote, kad tokios agentūros Jums nieko negali pasiūlyti ir tai jau akmens amžiaus būdas ieškoti darbo? Čia Jūs ir klystate, daugelis didelių įmonių naudojasi tokių agentūrų paslaugomis. Į kai kurias Lietuvos įmones net negalėsite įsidarbinti be agentūros.  Kreipkitės ne į vieną agentūrą, o į kaip galima daugiau. Venkite tokių agentūrų, kurios už įdarbinimą pinigus ima iš anksto. Rimtose įdarbinimo agentūrose  iš ieškančiųjų  darbo pinigai už įdarbinimą neimami!
  8. Ieškodami darbo visada būkite pasiruošę atsakymus į standartinius klausimus.
  9. Susipažinkite su darbu, į kurį kandidatuojate. Stenkitės apie savo trokštamą darbą sužinoti kuo daugiau dar prieš kandidatuojant į jį. Tam puikiai pagelbės internetas!